Dzieciom z Ukrainy…

Dzieciom z Ukrainy…

Drodzy Rodzice!

Działając we współpracy z Fundacją Spełnienie pragniemy pomóc tym najbardziej bezbronnym, małym, dzielnym bohaterom – Dzieciom z Ukrainy…. Obserwując przerażające wydarzenia mające miejsce tuż za naszą granicą naturalną potrzebą serca jest podarować dobro tym dzieciom i w ten sposób wspomóc ich rodziców. Jako Społeczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie pragniemy z Państwa pomocą udzielić pomocy rzeczowej w miarę możliwości długofalowo – zgodnie z potrzebami.

Dlatego też od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły tj. od 7:00 do 16:00 wychowawcy klas, nauczyciele świetlicy oraz pedagog szkolny będą przyjmować dary dla Dzieci z Ukrainy:

– pampersy (wszystkie rozmiary)

– chusteczki nawilżane

– mleka modyfikowane

– kaszki, kleiki itp.

– słoiczki owocowo

– warzywne, musy

– smoczki, butelki, niekapki (NOWE)

– malowanki / kolorowanki, kredki (NOWE)

– oliwki, kremy dla dzieci, szampony, pudry itp.

– szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci

– podpaski – dla nastolatek.

Z uwagi na brak miejsca do magazynowania nie przyjmujemy ciuchów / zabawek itp. Zebrane rzeczy będą przekazywane Fundacji Spełnienie, która dotrze do potrzebujących we współpracy ze szprotawskim Kościołem Greckokatolickim i organizacją Homo Faber. Udostępniamy także i zachęcamy do zgłoszenia się do świadczenia pomocy wolontaryjnej na rzecz rodzin z Ukrainy (jednorazową, systematyczną, lub długoterminową zgodnie z Państwa możliwościami).

Potrzebna jest pomoc różnego rodzaju, tj. tłumaczenia, psychologiczna, prawna, transport, lokal itp.

Link do ankiety zgłoszeniowej:https://forms.gle/K3oGHXQNm5tKAz6r8

Jesteśmy nadzieją, dla tych, których dotknęła tragedia…

PomóżMY!

Dyrektor i pracownicy Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół LO im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie, Organem Prowadzącym SSP.

Skip to content